Efter medlemsmødet mødtes dame- og herreklubbens formænd, Gerd Stafanger og Peter Christian Rasmussen, med Jan Wennecke som repræsentant for de uofficielle klubber i klubben og andre privatsociale grupper samt klubbens formand Peter Fredgaard og clubmanager Annie Christensen, for at drøfte løsninger og muligheder i forbindelse med en fælles spilledag i 2024.

Det var et rigtigt godt møde der viste stor vilje til fleksibilitet og nysgerrighed på at få en god løsning til at fungere for alle.

I 2024 vil dame- og herreklubben skiftes til at starte på henholdsvis hul 1 og hul 10 klokken 8.30 om torsdagen og den første torsdag i hver måned inviteres klubbernes medlemmer til gunstart med de efterfølgende gode muligheder for socialt samvær og fællesspisning.

De tider som dame- og herreklubben ikke bruger torsdag morgen og formiddag vil være reserveret til klubbens øvrige medlemmer, der med lidt snilde kan nå rundt på enten 9 eller alle 18 huller før dame- og herreklubbens starttider.

Man kan læse referatet fra mødet her